“Tekirdağ’ımızın Tüm Yol ve Ulaşım Sorunlarını Ortadan Kaldıracağım!” « Hayrabolu Sesi Gazetesi

7 Aralık 2023 - 20:20

“Tekirdağ’ımızın Tüm Yol ve Ulaşım Sorunlarını Ortadan Kaldıracağım!”

Son Güncelleme :

18 Ocak 2019 - 15:36

92 views
reklam
“Tekirdağ’ımızın Tüm Yol ve Ulaşım Sorunlarını Ortadan Kaldıracağım!”
reklam

AK PARTİ TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MESTAN ÖZCAN İLK GÜNDEM MADDESİNİ AÇIKLADI!

 

“Tekirdağ’ımızın Tüm Yol ve Ulaşım Sorunlarını Ortadan Kaldıracağım!”

 

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, basın mensupları ile bir araya geldi. Tekirdağ’da doğup büyüyüp, yaşaması ve 10 yıldır siyasetin içerisinde yer alması sebebiyle Trafik ve Ulaşım ile ilgili yaşanan tüm sıkıntıları bildiğini belirten Mestan Özcan bu nedenle gündemlerindeki öncelikli maddenin Trafik ve Ulaşım olacağını belirtti.

 

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, “Vizyon Şehir Tekirdağ” için açıkladığı 1059 Hizmet Adımına ilişkin detaylar vermeye başladı. 1059 Hizmet Adımı içerisinde Trafik ve Ulaşım ile ilgili çalışmaların gündemlerinde ilk sırada olduğunu belirten Mestan Özcan yapacağı çalışmalarla birlikte Tekirdağ’da sorunlu ulaşım ve yol kalmayacağını belirtti.

 

Hizmet Adımlarında önceliğimiz Trafik ve Ulaşım

 

Konuşmasına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak önce doğru işi planlayan, bunu da detaylıca fizibilitesinden maliyetlerine, insan kaynağından çıktılarına kadar çalışan, sonra o işi doğru, eksiksiz ve zamanında bitiren ve bunu yaparken de kaynaklarını doğru kullanan bir Büyükşehir Belediyesi istediğini belirterek başlayan Özcan: “Yine söylüyorum ki, bu şehrin Türkiye’nin Vizyon Şehri olmasının önünde hiçbir engel yok. Daha yaşanabilir, daha sosyal, daha çevreci, daha zengin bir Tekirdağ için Trafik ve Ulaşım, Çevre ve Şehircilik, Yaşam ve Toplum, Ekonomi ve Turizm olmak üzere 5 ana başlıkta hizmet adımlarımızı planladık. Biz proje gibi insana dokunmayan, kağıt üzerinde çalışılan bir kelimeyi mümkün olduğunca hızlı bir şekilde dilimizden çıkarmak istiyoruz. Biz insana hizmetin derdindeyiz. İnsana dokunmanın ve  derdine çözümler bulmanın ve uygulamanın derdindeyiz. Bu yüzden proje değil hizmet adımı tabirini kullanıyoruz. “ dedi.

 

Mestan Özcan “Her bir hizmet adımı için detaylı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Bunlar birer seçim vaadi olsaydı, şimdiye kadar rahatlıkla önünüze getirebilirdik. Ancak boş vaatlerle değil, tüm hizmet adımlarımızın altını doldurarak, tüm çalışmaları adım adım planlayarak hayata geçireceğiz. Belirlediğimiz bu başlıklara ait hizmet adımlarının tüm detaylarını düzenli olarak halkımızla paylaşacağım. Ama şu net: bu şehir insanlarının öncelikli sıkıntısı trafik ve ulaşım. O halde bizim de en öncelikli hizmet adımlarımız bunlar olacak.” şeklinde devam etti.

 

Yol, Ulaşım ve Trafik

 

Trafik ve Ulaşım ana başlığını 3 alt başlığa ayırdığını belirten Özcan şu detayları verdi: “Yol Hizmetleri ile başlayacak olursak: şunu net söylüyorum ki Tekirdağ’ın ne şehiriçlerinde, ne mahalleye dönmüş köylerinde yol sorunu kalmayacak. 2020’ye geldik, yaklaşık 5 milyar TL bütçesi olan bir Büyükşehir Belediyesi var ve hala yol konuşuyoruz. Bu kabul edilemez. Alt yapı çalışmaları ile birlikte tüm ilçelerde eş zamanlı bu çalışmalara öncelik vereceğiz. Tekirdağ’ımızın en ücra köşesinden en merkezine kadar birçok farklı alanda çalışmalar yapılması gerekiyor. Bu kapsamda alt yapı çalışmaları önceliğimiz olacak. Hem merkezde hem de ilçelerimizde sokaklarımız pırıl pırıl bir görünüme kavuşacak. Şehir genelinde bozuk yol kalmayacak. Yine söylüyorum: yapamaz diyenlere inat, yapıl  amaz denilen ne varsa yapacağız.

 

Ulaşım Hizmetlerinde, makina parkurunun eksiklerinin tamamlanması da dahil 5 ana maddemiz var: Otogarlar, Raylı Sistemler, Deniz Ulaşımı, Mahallelerin Ulaşımları. Bakın az önce de söyledim: kaynakları iyi kullanmayan, daha da kötüsü kaynak kullanımını bilmeyen bir anlayış bu tür sıkıntılara davetiye çıkarıyor.

 

  • Otogar sorunu olmayan bir şehir olacağız, ki bu kolay olanı.
  • 135 km sahil şeridi olan, 75 km’ye yakın plajı bulunan bir şehirde deniz ulaşımı yok. Bunu mutlaka hem İstanbul hem de Çanakkale ile birlikte gündemimize alacağız ve hayata geçireceğiz.
  • İstanbul’un Avrupa’ya karayolu ile geçişi bizi aşarak mümkün değil. Haydarpaşa ve Sirkeci’nin de Avrupa bağlantısı bizim üzerimizden gerçekleşiyor. Mutlaka hem yolcu hem de yük taşıması için Raylı Sistemlere yatırım yapacağız.
  • Mahallelerimizde yaşayan insanımızın sorunları var. Bunlardan biri ilçelere gittiklerinde tekrar evlerine dönüşle ilgili problemleri. Belediyemizin bundan ya haberi yok, ya da insanımızı önemsemiyor. Hastaneye giden bir vatandaşımız muayene, tahlil vs derken mahallesine dönmesi için tek yol olan aracı kaçırabiliyor. Biz bunu çözeceğiz. Mahallemizde yaşayan insanlar özellikle sağlık problemleri ile ilgili bu sıkıntıyı bir daha yaşamayacaklar.

 

Bakın yine söylüyorum: yapamaz dedikleri herşeyi yapacağım. Bakın, görün nasıl yapacağım.

 

Bunlarla birlikte bir de Trafik Hizmetlerimiz olacak. Önceliğimiz dijitalleşmeyi efektif şekilde kullanarak tüm şehri kapsayacak bir Akıllı Trafik Kontrol Sistemi hayata geçecek. Özellikle şehiriçi ve yoğun olan çevreyolları için bu uygulamamız son derece önemli. İnsana hizmet ve onların rahatlığı bizim için herşeyden önemli; dolayısıyla, dalçıklar, alt-üst geçitler mutlaka doğru noktalara yapılacak. Ama bence bunlardan da önemlisi, modern bir şehir yaşamının olmazsa olmazı otoparklar bu şehirde artık istenen seviyeye gelecek. Çeşitli farklı modeller çalışıyoruz; birkaçını birlikte kullanabiliriz. Ancak şehiriçinde gideceği yere aracını otoparka park ettikten sonra hızlıca gidebileceği noktalara mutlaka ama mutlaka farklı versiyonlarda otoparklar yapacağız. “

 

Çevre yollarında da düzenlemeler yapacağız!

 

Kentte çevre yolları konusunda da duyarlı bir çalışma planladığını belirten Mestan Özcan: “İlimizde kent içi çevre yolları konusunda tüm pürüzlerin giderilmesi adına sistematik bir planlama yaptık. Kent merkezindeki yığılmayı çeperlere yayarak merkezde bir rahatlama sağlamayı ve buraları bir kültürel koruma alanı gibi değerlendirerek kimlik kazandırmayı hedefliyoruz. Şehirde yerleşik sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri ile üniversiteyi bu planların içine dahil edecek katılımcı bir yaklaşım göstereceğim. Ve bugüne kadar hiçbir yerde rastlanmayan bir belediye-sivil toplum diyaloğu içinde şahit olacağınız çok önemli bir anlayışı getireceğim. Kısacası ben kısa, orta ve uzun vadeli planlarla Tekirdağ’ımızı her yönüyle eşit hizmet alan, vatandaşlarımızın gelecek kaygısı duymadan yaşadıkları yerde huzur ve refahı bulabilecekleri bir kent olarak planladım.” diyerek hizmet adımlarını ve çalışma sistematiğini açıkladı.

 

KADİR ALBAYRAK DA SEÇİMİ BENİM KAZANMAMI İSTİYOR!”

 

Bir gazetecinin “Kadir Albayrak ile rakip olmak nasıl bir duygu?” sorusuna, “Kadir Bey, çok uzun yıllardır tanıdığım biri. O da hem ailemi hem de beni çok uzun yıllardır tanıyor. Rekabet güzel şeydir ama size şunu söyleyeyim: bence Kadir Albayrak seçimi benim kazanmamı istiyor. Ben kendisinin daha modern, daha yaşanabilir bir Tekirdağ’da yaşamak istediğini biliyorum. Etrafına bakıyor, bu şehir için benim kadar çalışacak, benim kadar dertlenecek, benim kadar çaba sarfedecek kendisi dahil hiçbir CHP’li göremiyor. Beni de, ailemi de, nasıl çalışkan olduğumu da çok iyi biliyor. Dolayısıyla, 31 Mart akşamı ben Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda en çok sevinenlerden biri de Kadir Albayrak olacak…” şeklinde iddialı bir cevap veren Mestan Özcan sözlerini “Ben Tekirdağ için bu seçimlerin bir dönüm noktası olduğuna inanıyorum. Artık hemşehrilerimiz kendilerine verilenle yetinmemeliler. Göstermelik hizmetlerin Tekirdağ’ımızı hiçbir yere taşımayacağını anladılar artık. Şehrin kaynaklarının ve kente aktarılan kaynakların birilerinin insiyatifine göre değil artık eşit hizmet ilkesiyle şehrin geneline yayılması ve öncelikli sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğini dillendiren çok sayıda vatandaşımız var. Biz de bilgimizle, birikimimizle, cesaretimizle, vizyonumuzla bu kentin topyekün kalkınması için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya kararlıyız. Tekirdağ hepimizin! O nedenle tüm vatandaşlarımızdan etraflıca düşünmelerini; verecekleri kararın kendi evlatlarının geleceğini belirleyeceğini unutmamalarını istiyorum. Herbirini gönülden selamlıyorum, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”  diyerek noktalandırdı.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam