Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne Çağrı ; ”YA YOLU TAMAMLAYIN, YADA PARAYI FAİZİ İLE İADE EDİN” « Hayrabolu Sesi Gazetesi

13 Haziran 2024 - 19:39

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne Çağrı ; ”YA YOLU TAMAMLAYIN, YADA PARAYI FAİZİ İLE İADE EDİN”

Son Güncelleme :

27 Mayıs 2021 - 14:45

241 views
reklam
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne Çağrı ; ”YA YOLU  TAMAMLAYIN, YADA   PARAYI  FAİZİ  İLE  İADE  EDİN”
reklam

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,Karayolları Bölge Müdürlüğüne çağrı yaparak”Ya Kumbağ-Barbaros ile Malkara Yolu Bağlantı Yolunu Tamamlayın ya da Bu Yolun Yapımı için Ödemiş Olduğumuz Parayı İade Edin” dedi.

Önemli bir lojistik merkezi olan Tekirdağ’ımızda Barbaros ve Asyaport limanları ile Malkara Yolu arasında bağlantı yolu yapılması amacıyla 2014 yılında Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından 15 milyon TL ; Süleymanpaşa Belediyemiz tarafından 5 milyon TL olmak üzere toplam 20 milyon TL ödendiği halde geride bıraktığımız 7 yılda söz konusu yol tamamlanamamış ve halkımızın kullanımına sunulamamıştır.

Ülkemizin Avrupa’ya ve dünyaya açılan kapısı durumunda olan Tekirdağ’ımızda lojistik faaliyetlerinin etkin ve hızlı bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla ağır tonajlı araçların yapılacak olan yeni bağlantı yoluna yönlendirilmesi ve bu şekilde hem halihazırda kullanılmakta olan Altınova, Barbaros ve Kumbağ yolunda trafiğin rahatlatılması hem de yolun sağlam durumda kalmasının sağlanması hedeflenmiştir. Barbaros Limanı ile Malkara Yolu arasında 6.300 metrelik çift şeritli bölünmüş yol yapılması ve bitümlü sıcak karışım ile kaplanması işinin ivedi olarak yapılabilmesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin 10.07.2014 tarih ve 188 No’lu kararıyla Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne 15 milyon TL ödenmesine karar verilmiş ve söz konusu ödeme işlemi gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Süleymanpaşa Belediyemiz tarafından 5 milyon TL ödenmiştir.Karayolları Bölge Müdürlügğü’nün yetki ve sorumluluğunda bulunan yolun yapımı için 20 milyon TL (günümüzde değeriyle 70 milyon TL) ödenmiş olmasına ve aradan 7 yıl geçmiş olmasına rağmen yol yapım çalışmaları tamamlanamamıştır.

Trakya Bölgemizde, Barbaros Limanı ve Asyaport Limanı üzerinden denizyolu aracılığıyla gerçekleştirilen ithalat ve ihracat faaliyetlerinin hızlı,etkin ve güvenli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla söz konusu bağlantı yolunun ivedilikle tamamlanması gerekmektedir.Bu sebeple Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün yanı sıra iktidar partimizin Tekirdağ milletvekilleri olan TBMM Başkanımız Sayın Prof.Dr.Mustafa Şentop,Sayın Mustafa Yel ve Sayın Çiğdem Koncagül ile AKP Tekirdağ il ve ilçe teşkilatlarının yöneticilerinin bu sorunun çözümüne katkı sunmaları konusunda çağrıda bulunuyorum.

Karayolları Bölge Müdürlüğü Barbaros-Kumbağ ile Malkara Yolu bağlantı yolunu ya bir an önce tamamlamalı ya da Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve Süleymanpaşa Belediyemiz tarafından ödenmiş olan toplam 20 milyon TL’li yasal faiziyle birlikte iade etmelidir.

Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Tekirdağ halkının menfaatlerinin korunması ve hak ettiği hizmetlere kavuşması için mücadelemizi sürdüreceğimizi kamuoyunun bilgisini saygıyla arz ederiz.

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam