Minübüsçüler Zam Talebinde Bulundu… « Hayrabolu Sesi Gazetesi

20 Temmuz 2024 - 21:38

Minübüsçüler Zam Talebinde Bulundu…

Son Güncelleme :

10 Eylül 2020 - 10:18

116 views
reklam
Minübüsçüler Zam Talebinde Bulundu…
reklam

Tekirdağ’da toplanan merkez ve ilçe Şoförler Odaları Başkanları bir açıklama yaparak,zam talebinde bulundular,Açıklamayı Tekirdağ Şoför Odası Başkanı Şenol turan yaptı. Yapılan Açıklama aynen şöyle ; “Bizler Şoförler Odaları Başkanları olarak 08/01/2020 tarihinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına toplu taşıma araçları M plakalı minübüslerimiz için zam talebinde bulunmamıza rağmen ulaşım dairesi tarafından alt komisyonda aylarca görüşmelerin devamına diyerek geciktirmektedirler. Bizler şoförler odaları başkanları olarak bu durumdan dolayı odalarımıza bağlı esnafların hak ve hukukunu koruyamadığımız ve savunamadığımız
durumuna düştük.

Bu nedenle minübüslere zam konusunun bizden kaynaklı değil Büyükşehir Belediyesinden kaynaklı olduğunu kamuoyuna duyurmak ve esnafımızı bilgilendirmek için toplanmış bulunmaktayız.

Bizler oda başkanları olarak Büyükşehir Belediyesi siz nasıl çalışanlarınıza her yıl enflasyon oranında zam veriyorsanız, Büyükşehir Ulaşım dairesi de aynı enflasyon oranında Minübüs esnafımıza da zam vermesi gerekmektedir. Bu konu ile ilgili herşey Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn.Kadir Albayrak’ın ulaşım daire başkanlığına vereceği talimatla gerçekleşecektir.

Çorlu,Süleymanpaşa ve diğer ilçelerdeki Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım araçlarının da M plakalı minübüsler ile aynı ücret tarifesinin uygulanmasını talep ediyoruz.

Bizler oda başkanları olarak odalarımıza bağlı şoför esnafı çalışma izin belgelerini Tekirdağ Büyükşehir Ulaşım Dairesine belli ücretler ve Rüsum ödeyerek belgelerini almaktadırlar. Bizler belediyenin öz evlatları gibiyiz,Fakat Belediye ye hiçbir katkısı olmayan Bakanlığa bağlı D2 -D4 kapsamında çalışan araçlara ulaşım dairesi başkanlığının sevdasını da anlamış değiliz.

Büyükşehir Belediyesi başkanımıza oda başkanları olarak il genelinde Minübüs ve TETUS kapsamında çalışan M plaka ile toplu taşıma yapan esnafımıza 9 aydır neden zam verilmiyor, Sn.Kadir Albayrak başkanımıza sesleniyoruz.Esnafımız zor durumda artık depolarımıza mazot koyamaz durumuna geldik. Feryadımızı duyun Sn. Başkanım.”

Tekirdağ Şoför Odası Bşk. Çorlu Şoför Odası Bşk. Çerkezköy Şoför Odası Bşk. Hayrabolu Şoför Odası Bşk.
Şenol TURAN Abdullah BAŞ Mustafa AS Muzaffer GÜLAY

Malkara Şoför Odası Bşk. Şarköy Şoför Odası Bşk. Muratlı Şoför Odası Bşk. Saray Şoför Odası Bşk.
İsmail ŞEN Sedat DEMİRAY Ehliman KILALI Bülent GÖNÜLTAŞ

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam