Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisi Onay Belgesini Aldı « Hayrabolu Sesi Gazetesi

7 Aralık 2023 - 20:31

Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisi Onay Belgesini Aldı

Son Güncelleme :

30 Eylül 2019 - 12:10

88 views
reklam
Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisi Onay Belgesini Aldı
reklam

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Trakya Bölgesi’nin en büyük, Türkiye’nin ise 2.ncisi en büyük et kombina tesisi olan Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden ‘Şartlı Onay Belgesi’ almaya hak kazandı.

Tarım ve Hayvancılık alanında yaptığı yatırımlarla kırsal kalkınmanın önünü açan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Trakya Bölgesi’ndeki hayvancılığa ivme kazandıracak olan Malkar Çavuşköy Et Kombina Tesisi faaliyete geçirilmeye hazırlanıyor.Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı,”Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik” ve bağlı bulunan diğer yönetmelikler kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden ‘Şartlı Onay Belgesi’ aldı.

“ÇAVUŞKÖY ET KOMBİNE TESİSİ BÖLGEDEKİ HAYVANCILIĞA CAZİBE KAZANDIRACAK”

Konu hakkında açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,”Büyükşe hir Belediyemizin beş ana vizyonundan biri tarım ve hayvancılıktır.Türkiye’nin en verimli topraklarına sahibiz.Ayrıca bölgemiz hastalıktan ari bölgedir. Tekirdağ’ımızın sahip olduğu bu imkanları en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.Çiftçilerimiz ve yetiştiricilerimize destek olmayı görev bildik ve Büyükşehir Belediyesi olarak,Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisi projemizi tamamladık.Bu tesisten sadece yetiştiricilerimiz değil,bütün vatandaşlarımız faydalanacak.Tesisimiz için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden “Şartlı Onay Belgesi’ almaya hak kazandık.Bölgedeki hayvancılığa cazibe kazandıracak olan tesisimizi,en kısa süre içerisinde faaliyete geçireceğiz.Yatırımımızın Tekirdağ’ımıza ve tüm Trakya Bölgesi’ne hayırlı olmasını diliyorum”dedi. Arıtma tesisi dahil 10 binadan oluşan Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisi, toplam 29.187 metrekare inşaat alanına sahip.Tesisisn bünyesinde kesimhane,soğuk hava depoları,nakliye kısımları,et işleme alanları,personel yemekhanesi,giyinme odaları,idari bina,sosyal tesis binası,güvenlik binası,yakma binası,kantar binası,su deposu,trafo binası ve gübre deposu bulunuyor.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam