İYİ Parti İl Başkan Adayı Şaban Terzi Seçim Manifestosunu Açıkladı « Hayrabolu Sesi Gazetesi

7 Aralık 2023 - 19:45

İYİ Parti İl Başkan Adayı Şaban Terzi Seçim Manifestosunu Açıkladı

Son Güncelleme :

08 Temmuz 2020 - 14:23

94 views
reklam
İYİ Parti İl Başkan Adayı Şaban Terzi Seçim Manifestosunu Açıkladı
reklam

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığına aday olan TERZİ açıkladığı manifesto’da Tek adamlığa karşı olduklarından, teşkilatçı bir yapı hedeflediklerine, neden il başkan adayı olduğuna dair tüm merak edilenleri cevapladı.

TEŞKİLATÇI BİR YAPIYI HEDEFLİYORUZ !

Teşkilatçı bir yapı hedeflediklerinin altını çizen İl Başkan Adayı TERZİ; ‘’Mahalle temsilcilerinden ilçe yönetimlerine kadar teşkilat yapılarının güçlenmesini başlıca hedefimiz olacaktır. Teşkilatların uyum içerisinde çalışması birinci önceliğimizdir. İl yönetiminin, ilçe yönetimlerine tepeden bakan, kişisel kararını dikte ettiren, baskıcı anlayışına, karşıt düşünceyle hareket ederek, çoğulcu, fikirleri birleştirici ve katılımcı yönetim şekliyle teşkilatlara ışık olmayı hedefliyoruz. Başkanlık sistemi, ülkemizde olduğu gibi, partimiz içerisinde de, tek adam sistemi ile karıştırılmamalıdır. Aynı şeyleri yaparak, aynı düzeni devam ettirerek, umutsuzca farklı sonuçlar bekleme dönemi sona ermiştir. Bizler idealist, yaratıcı, genç beyinlere sahip bir altyapı ile, süregelen düzenin değişiminde ilk adımı atmaya kararlıyız.’’ İfadelerini kullandı.

DEMOKRATİK HAKLARINIZIN YANINDAYIZ !

Tüm teşkilatların demokratik haklarının yanında olacağını belirten TERZİ; ‘’Yerel ve genel seçimlerde aday listeleri, tüzüğümüzün belirlediği şartlar çerçevesinde belirlenecektir. Kati beyanlarla sınırları çizilen adaylık süreci, tartışmaya açık değildir. Yerel ve genel seçimlerde adayların belirleyicisi, sadece teşkilat mensuplarımız olacaktır. İstisna aday belirleme devri sona ermelidir. Bizler halkımızın ve sizlerin elçisi olarak çıktığımız bu yolda, ülkemizin ve tüm il yönetimlerimizin ihtiyaç duyduğu örnek hareketi, Tekirdağ il yönetimimizde başlatarak, her sese kulak verecek, anayasal, demokratik haklarımızı var gücümüzle dile getirecek, demokrasinin tüm gerekliliklerinin yerine getirildiği emsal yönetim anlayışı olarak farklılığımızı ortaya koyacağız.’’ Şeklinde konuştu.

EKONOMİK ÖZGÜRLÜK HAKKINIZ !

Adil bir yönetim anlayışı ile genel merkez yardımlarını dağıtacaklarını belirten İYİ Parti İl Başkan Adayı TERZİ; ‘’Teşkilatlarımızın ekonomik sıkıntılarını biliyoruz. Genel merkezimizden gelen yardımlar, tüm teşkilatlarımızın ekonomik sıkıntılarını giderebilecek kudrettedir. Eşit dağıtım modeli ile, teşkilatlarımızın, kendilerini ekonomik olarak idame ettirecek güce sahip olmaları sağlanacaktır. Genel merkezden gelen bütçe yardımlarının şeaf ve adil olarak dağıtılması amacıyla, tüm ilçe temsilcilerinden oluşan, bağımsız bir komisyon oluşturmak bu konuda atacağımız ilk adım olacaktır. Eşitsizliklere muhatap teşkilatlarımıza, adil bir düzen vaat ediyoruz.’’dedi.

PARTİMİZİN KAZANIMLARINI KORUYACAĞIZ !

Millet İttifakı olan İYİ Partinin kazanımlarını sonuna kadar savunacağının altını çizen Şaban TERZİ; ‘’Millet ittifakı olarak girdiğimiz seçimlerde önemli siyasal kazanımlar elde ettik. Teşkilatlarımızın hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. Kazanımda büyük rol oynayan ittifak ortağı olduğumuz gerçeğinden hareketle, verilen sözlerin yerine getirilmesi hususu önemle vurgulanacak, ittifak ortağı olduğumuz şehrimizde varlık göstermemiz ve alınan her kararda pay sahibi olmamız sağlanacaktır. İttifak kanadına uzun soluklu birlikteliğin ancak taahhüt edilen sözlerin ifası ile mümkün olacağını, hassasiyetle hatırlatacak ve kamuoyu vicdanına seslenerek haklılığımızı ve kazanılmış haklarımızı yüksek sesle duyuracağız.’’ İfadelerini kullandı.

TEK ADAM SİSTEMİNE KARŞIYIZ !

Tek adam sistemine karşı olduklarını, bu nedenle de İl Başkan Adayı olduğunu söyleyen İYİ Parti İl Başkan Adayı TERZİ; ‘’Aslolan güç kazanmak değil, gücü dağıtarak büyütmektir. Partimizin kuruluşunda emek veren üyelerimizle elimizi taşın altına koyduk ve cesurlar hareketini başlattık. İYİ Partinin en önemli özelliği tek adamlığa karşı duruşudur. Bizler anayasamızda yazılı olan çoksesli yönetim şeklini benimsiyor; uygulanan tek adam rejimini, teksesli iletişimi, talimat düzenini partimizde de, şehrimizde de, ülkemizde de şiddetle reddediyoruz. Partimizin kuruluşunda emek veren her üyemiz, davamızın neferidir. Bu düzene, bu rejime, bu anlayışa karşı tepkiyle yola çıkan partimiz içerisinde de tek karar verici, tek seçici kabul görmemelidir. Örneklerle aşikâr olan gerçek, tek karar vericinin hata yapma olasılığıdır. Siyaset tarihine bakarak, bu sebeple alınan yanlış kararları ve demokrasiye ters düşen bu düzeni eleştiriyor iken, partimiz içinde sergilememiz gereken tutum; aksi yönde, çoğulcu, katılımcı bir çizgide hareket etmektir. Tek adamlığa karşı çıkmak, sadece ülkede değil, İYİ Parti bünyesinde de tek adamlığa karşı çıkmayı gerektirir. Bu doğrultuda, il teşkilatlarımızda tek adamlığa müsaade etmeyeceğiz. “Ben kurdum, ben yaptım, ben ne dersem o olur” klişelerinin karşısında olacağız. Teşkilatlarımızın kararlarına yön veren tek etken, siz değerli üyelerimiz olacaktır.’’ Dedi.

KAPALI KAPILARA KARŞIYIZ !

Kapalı Kapılar ardından hiçbir zaman bir pazarlık içerisinde olmayacağını belirten İYİ Parti İl Başkan Adayı Şaban TERZİ; ‘’Kapalı kapılar ardında yapılan her türlü anlaşmaya karşıyız. Parti organlarının yer almadığı, söz sahibi olmadığı hiçbir karar, partinin kararı olmayacaktır. Bataklığa iten çıkar odaklarının, olumsuz siyasi yapılanmanın ancak bu şekilde önüne geçilebilir. Parti tabanı asla unutulmamalı, her karar ve gelişmede katılımcı olmaları sağlanmalıdır. Bu doğrultuda, gündemimizde yer alan her konu ve karar gerektiren her başlık, şeaflık esas alınarak sizlerle paylaşılacak ve karar sürecinde söz sahibi olmanız sağlanacaktır.’’ Şeklinde konuştu.

PARTİ İÇERİSİNDE NİFAK TOHUMLARINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ !

Parti içerisinde kavgalara ve nifak tohumu ekenlere müsaade etmeyeceklerini söyleyen TERZİ; ‘’En çok savundukları, ancak koltuğa sahip olunca ilk feragat ettikleri biat kültürü olmayan yönetim anlayışı, “Ben” odaklı yönetim anlayışına evrilmektedir. Bu anlayışın şiddetle karşısında duracağız. Genel merkeze olan yakınlığı bir tehdit unsuru olarak masaya koyan, talepleri şarta bağlayan, şahsi fikirlerini genel merkezin fikirleri adı altında teşkilatlara kabul ettirmeye çalışan, karşıt sesleri bertaraf etmek için teşkilatları birbirine düşüren koltuk sevdalılarının, aramıza nifak tohumları ekmelerine, teşkilatlarımızı küstürmelerine müsaade etmeyeceğiz. Bir arada güçlü olduğumuz, kutuplaşırsak zayıflayacağımız gerçeği her maddemizde çıkış noktamızdır.’’ Dedi.

LİYAKAT ESASTIR !

Yaklaşan il kongresi öncesi manifestosunu açıklayan Terzi; ‘’Liyakatsizliğe asla müsaade etmeyeceğiz. “Tanıdık” esası ile, davamız adına hiçbir fedakârlık yapmamış, hiçbir bedel ödememiş, hoş görüneceği varsayılan, yakınlık duyulan kişilerin konumlandırıldığı bir modeli değil, liyakat esası ile öne çıkan isimlerin rol oynayacağı bir modeli benimsiyoruz. Layık olabilen isimlerle çıkacağımız yol, layık olduğumuz noktaya gelmemizde en büyük etkendir. Geleceğimizi tayin edecek bu kritik süreçlerde, tarihi bir hatanın parçası olmayacağız. Sahip olmayı değil, layık olmayı önemsiyoruz. Liyakat olmadan kazanılan her zafer, mağlubiyete mahkumdur.’’ İfadelerini kullandı.

GÜNEŞ TEKİRDAĞ’DAN DOĞACAK !

Konuşmasının sonunda İYİ’lerin daima kazandığını belirten İYİ Parti İl Başkan Adayı Şaban TERZİ; ‘’Tüm bu feragat edilemez ilkelerimiz ışığında, her zaman olduğu bir kez daha, sizlere, ekibime ve davamıza olan inancımla, belirtmekte beis görmüyorum: GÜNEŞ TEKİRDAĞ’DAN DOĞACAK. Çünkü hikâyenin sonunda hep İYİ’ler kazanır. Ve unutmayın İYİ’lik bulaşıcıdır.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam