Eski Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şerif Yıldız; “Süt Fiyatı En Az 4 Lira Olmalı” « Hayrabolu Sesi Gazetesi

13 Haziran 2024 - 20:40

Eski Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şerif Yıldız; “Süt Fiyatı En Az 4 Lira Olmalı”

Son Güncelleme :

30 Haziran 2021 - 10:57

177 views
reklam
Eski Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şerif Yıldız; “Süt Fiyatı En Az 4 Lira Olmalı”
reklam

Eski Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şerif Yıldız, çiğ süt tavsiye satış fiyatlarının litre başına 3.20 TL olarak belirlenmesinin, üreticilerin hayvanları kesime yollamalarının hızlanmasını sağlayacağını söyledi.

Yıldız, “Ulusal Süt Konseyi, 1 Temmuz-31 Aralık tarihlerinde kalite esaslı soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatını litre başına 3.20 lira olarak belirledi. Destekleme primi ise 20 kuruşa indirildi. Üreticinin bu fiyatlarla üretimlerine devam etmesi mümkün görünmüyor. Üreticiler olarak beklediğimiz fiyatın çok altında bir fiyat açıklandı. Üreticiler olarak en az 4 lira fiyat bekliyorduk. Bu şartlarda hayvancılığa devam etmek çok zorlaşıyor, kesime hayvanlarımızı yollamanın hızlanmasını sağlayacak.” dedi.

Yıldız, “Bu şartlarda hayvancılığa devam etmenin hiçbir anlam ve önemi kalmıyor, henüz sözleşme imzalanmadı, gerekli girişimler yapılmalı, üreticiye sahip çıkılmalı. Desteklemede 20 kuruşa indirildi. Biz desteklemeleri 40kuruşa çıkartırlar diye bekliyorduk. Bu şartlarda hayvancılığı yapmak çok zorlaştı. Bizlere şuan üretici olarak 2.80 lira ödeniyor. Temmuz ayında 3.20 lira olarak ödenmeye başlanacak. Bizlerin en az 4 lira litre başına elimize para geçmesi gerekiyor ki, hayvancılığımızı sürdürmeye çalışalım, Yoksa Süt Hayvancılığı bitecek” diye konuştu.

Zor şartlara rağmen üreticiler hala hükümetten gelecek bir sevindirici haberin gelmesi için umutla bekliyor. Eski Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şerif Yıldız, çiğ süt tavsiye satış fiyatlarının litre başına 3.20 TL olarak belirlenmesinin, üreticilerin hayvanları kesime yollamalarının hızlanmasını sağlayacağını söyledi.

Yıldız, “Ulusal Süt Konseyi, 1 Temmuz-31 Aralık tarihlerinde kalite esaslı soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatını litre başına 3.20 lira olarak belirledi. Destekleme primi ise 20 kuruşa indirildi. Üreticinin bu fiyatlarla üretimlerine devam etmesi mümkün görünmüyor. Üreticiler olarak beklediğimiz fiyatın çok altında bir fiyat açıklandı. Üreticiler olarak en az 4 lira fiyat bekliyorduk. Bu şartlarda hayvancılığa devam etmek çok zorlaşıyor, kesime hayvanlarımızı yollamanın hızlanmasını sağlayacak.” dedi. Yıldız, “Bu şartlarda hayvancılığa devam etmenin hiçbir anlam ve önemi kalmıyor, henüz sözleşme imzalanmadı, gerekli girişimler yapılmalı, üreticiye sahip çıkılmalı. Desteklemede 20 kuruşa indirildi. Biz desteklemeleri 40kuruşa çıkartırlar diye bekliyorduk. Bu şartlarda hayvancılığı yapmak çok zorlaştı. Bizlere şuan üretici olarak 2.80 lira ödeniyor. Temmuz ayında 3.20 lira olarak ödenmeye başlanacak. Bizlerin en az 4 lira litre başına elimize para geçmesi gerekiyor ki, hayvancılığımızı sürdürmeye çalışalım, Yoksa Süt Hayvancılığı bitecek” diye konuştu.

Zor şartlara rağmen üreticiler hala hükümetten gelecek bir sevindirici haberin gelmesi için umutla bekliyor.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam