Davutoğlu, Tekirdağ’da Çok Güçlü Bir Ekip Var « Hayrabolu Sesi Gazetesi

16 Haziran 2024 - 08:38

Davutoğlu, Tekirdağ’da Çok Güçlü Bir Ekip Var

Son Güncelleme :

26 Ağustos 2020 - 9:09

119 views
reklam
Davutoğlu, Tekirdağ’da Çok Güçlü Bir Ekip Var
reklam

Gelecek partisi genel başkanı Ahmet Davutoğu, Tekirdağ il binasının açılışı ve il kongresine katıldı. Davutoğlu, Bize bu yola çıktığımızda, “Parti kuramazlar, Ayakta kalamazlar dediler” Bunu diyenler işte burada Tekirdağ’a baksın, onlara en güçlü cevap burada dedi.

Gelecek partisi genel başkanı Ahmet Davutoğu, kara yolu ile geldiği Tekirdağ’da önce bir düğün salonunda düzenlenen partisinin il konresine katıldı. Polisin salon girişinde yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü. İçeri girenlerin üst araması ve maske kontrolü yapıldı.

Kongrenin yapılacağı salona gelen genel başkan Davutoğlunu , İl başkanı Recep Nişancı, Kurucular üyesi ve teşkilatlardan sorumlu başkan yardımcısı Ahmet Akçay ve partililer karşıladı. Pandemi nedeni ile yoğun katılımın olmadığı salonda, kurallara maksimum dikkat edildi.Divan heyetinin belirlenmesi ve parti genel sekreterinin konuşmasından sonra kürsüye gelen Ahmet Davutoğlu, ” Zor zamanda ayağa kalkan, Zor zamanda konuşan, Zor zamanda ülkemiz için elini taşın altına koyan kıymetli bir toplulukla beraberiz bugün. Hatırlarsınız. Bundan bir yıl önce ne dediler? “Siyasi parti kuramazlar” dediler. Hep birlikte omuz omuza verdik ve kurduk. “Ayakta kalamazlar” dediler. Ayakta kalmak ne kelime her gittiğimiz yerde her geçen gün büyüyen bir heyecanla yürümekle kalmıyor, koşuyoruz. “Teşkilatlanamazlar” dediler. İşte Tekirdağ bu iddialara en net ve güçlü cevap ifadelerini kullandı.

Karadenizde doğal gaz bulunmasına da değinen Davutoğlu, ” Doğalgaz bulunmasına samimiyetle söylüyorum, çok sevindim ve Rabbime şükrettim. İnşallah buradan ülkemiz için hayırlı bir kapı aralanır diye. İnşallah geçmişteki müjdeler gibi olmaz, bulunan gazın hem çıkarma hem de ekonomik değeri iyidir, ülkemize ciddi bir katkı sağlar diye mutlu oldum. İnşallah bu sefer ciddi bir şekilde bulunan gazın teknik ve ekonomik yönlerini şeffaf bir şekilde millete, bizlere anlatırlar diye bekledim. Onun için hemen tebrik ve destek mesajı yayınladık. Ülkemize bir nebze katkıda bulunan herkes başımızın tacıdır. Bizim muhalefet anlayışımız körü körüne her şeyi reddetmek üzere kurulu değildir. Bizim muhalefet anlayışımız dört esas üzerinedir: (i) Güzel işi takdir, (ii) iyi uygulamaları teşvik, (iii) olumsuz uygulamaları açık, net ve yapıcı eleştiri ve (iv) her konuda alternatif çözüm yolları önerme dedi.

Bugün artık soru sormak ve cevap istemek en temel hakkımız ve görevimizdir diyen Davutoğlu, “Öncelikle Bu konu ile ilgili haber kamuoyuna yansıtılırken 800 milyar metreküp rezerv olduğu belirtilmiş ama resmi açıklamada 320 milyar metreküp rezervin olduğu ortaya çıkmıştır. Gerçek rezerv konusunda bilgileri bilimsel bir şeffaflık içinde açıklayın. Halkımızın yükseltilen beklentileri karşılıksız çıkmamalı ve güven kaybına sebebiyet verilmemelidir. Daha önce bulunduğu söylenen ancak arkası gelmeyen bir vaade dönüşmemelidir. Buradan şeffalık ve açıklık çağrısı yapıyoruz ve bu soruların cevabını merak ediyoruz: Bu rezervin verimlilik oranı nedir? Çıkacak gaz LNG’ye dönüştürebilir mi? Üretim Planlaması nedir? Karadan 700 km uzaklıkta ve 2000 metre derinlikte bir alanda çalışmanın zorluğu ve şu ana kadar Rusya dahil Karadeniz’de böyle bir çalışmanın yapılmamış olması da gözönünde bulundurularak gerçekçi bir üretim planlamasına sahip misiniz? 2023’e nasıl yetiştireceksiniz? Üretim için kaç kuyu açacaksınız?

Biliyorsunuz bu iktidar Tekirdağ’ı İstanbul’dan, tüm Trakya’yı Anadolu’dan tamamıyla kopartacak, aradaki doğal bağı kesecek ve zaten Avrupa kıtasında sınırlı olan derinliğimizi daha da sınırlayacak bir aymazlık içinde. Bu iktidar Kanal İstanbul ile İstanbul’un batısında yaşayan milyonlarca insanımızı daha da dar bir alana hapsedecek bir ufuksuzluğun peşine takılmış durumda. Bakın çok açık ve net söylüyorum. Kanal İstanbul her şeyden önce İstanbul’a, İstanbul’un tarihine, göz bebeğimiz İstanbul’un toplumsal, coğrafi ve ekonomik yapısına saplanacak bir hançerdir. Bu hançer İstanbul ile et ve tırnak haline gelmiş Tekirdağ’ın bağını da kesip atacaktır. Tekirdağ ile birlikte Edirne ve Kırklareli Anadolu’dan koparılacaktır. Türkiye’nin en yoğun nüfusunun yaşadığı, en ciddi sanayi ve tarım üretiminin yapıldığı bölgelerinden biri parçalara ayrılacaktır.

Bizim bir Türkiye vizyonumuz var. Gelecek Partisi gündelik tartışmaların, güncel gelişmelerin ortaya çıkarttığı bir parti değildir. Gelecek Partisi bir derdin partisidir. O derdin ismi millettir, O derdin ismi milletin ve ülkenin geleceğidir. Yarınlarımıza biz umutla bakıyoruz. Çünkü milletimize ve ülkemize güveniyoruz. Çünkü sizlere, kadromuza güveniyoruz. Milletimiz müsterih olsun, Gelecek Partisi ülkemizin, ekonomimizin bu sorumsuz iktidar tarafından uçuruma sürüklenmesine seyirci kalmayacak. Geleceğe Güvenin Kardeşlerim, Bu zor günlerden elbette çıkış vardır, Türkiye’nin çözülmeyecek sorunu yoktur, Sorunları çözemeyen bir iktidar vardır. Ülkemizin geleceğinin aydınlık olduğuna inanın diye konuştu.

Davutoğlu, İl kongresi devam ederken, Soğukuyu mevkide bulunan il binasına gelerek açılışını gerçekleştirdi. Davutoğlu daha sonra yine kara yolu ile İstanbul’a hareket etti.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam