CHP’de Tek Adaylı İl Kongresi Gerçekleşti « Hayrabolu Sesi Gazetesi

17 Eylül 2021 - 07:10

CHP’de Tek Adaylı İl Kongresi Gerçekleşti

Son Güncelleme :

24 Şubat 2020 - 10:27

reklam
CHP’de Tek Adaylı İl Kongresi Gerçekleşti
reklam

Tekirdağ Cumhuriyet Halk Partisi tek adayla gidilen 37. olağan kongresini Atatürk Kapalı Spor Salonun da gerçekleştirdi. Kongre de konuşan Parti sözcüsü ve genel başkan yardımcısı Faik Öztrak, “”Geçtiğimiz yıl Martın sonu bahar dedik ve oldu. Şimdi de 37. Kurultayımız baharı yaz edecek ” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Geçtiğimiz yıl Martın sonu bahar dedik ve oldu. Şimdi de 37. Kurultayımız baharı yaz edecek, CHP’ye iktidarın önünü açacaktır.” dedi.
Maksibet
Öztrak, Atatürk Spor Salonunda düzenlenen CHP Tekirdağ 37. Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmada, CHP’nın 37. Kurultaya coşkuyla yürüdüğünü söyledi. CHP’nin 37. Kurutayının ayrı bir önemi olduğunu ve kurultayla iktidar kadrolarının seçileceğini ifade eden Öztrak, “Geçtiğimiz yıl Martın sonu bahar dedik ve oldu. Şimdi de 37. Kurultayımız baharı yaz edecek, CHP’ye iktidarın önünü açacaktır. Geçen yıl hem 31 Mart seçimlerinde hemde hukuksuz bir şekilde tekrar ettirilen 23 Haziran İstanbul seçimlerinden Millet İttifakı olarak büyü zaferler kazandık.” diye konuştu.
Öztrak, milletin ülkeyi yönetenlerden ümidini kestiğini ve dertlerine derman aradıklarını belirterek, “Milletin dertlerine derman olacak sinesinde huzur bulacak adres CHP’dir. Hepimiz iktidar olma ciddiyet ve sorumluluğuyla hareket edeceğiz. Bıçak milletimizin kemiğini deliyor. Bir yanda yaşanan ekonomik buhran diğer yanda Suriye’de büyüyen ateş çemberi milletimizi bunalttıkça bunaltıyor.” ifadelerini kullandı.
Türkiye’de ekilip biçilmeyen arazilerin yüz ölçümünün iki Trakya büyüklüğünde olduğunu aktaran Öztrak, şunları kaydetti: “Geçen yıl soya ithalatı için 988 milyon dolar ödedik Brezilya, Ukrayna çiftçisini sevindirdik. Mısır ithalatı için 703 milyon dolar ödedik, Romanya, Rusya çiftçisini sevindirdik. Bide samanı ithal edip ondan sonrada bilgiçlik taslıyorlar. Ne diyorlar ‘İthal edilen saman değil kapçıkmış’ biz samana saman deriz ama boş konuşana da kapçık ağızlı deriz. Çiftçime primini düzgün ver, mazot, gübre desteğini düzgün yap bu memleketin toprakları, çiftçisi bu milleti rahat rahat doyurur. Tarım kanunu çiftçiye en az milli gelirin yüzde biri kadar destek vereceksin diyor ama bunlar vermediler. Geçtiğimiz 13 yılda çiftçiye verilmesi gereken toplam destek 318 milyar lira. Verilen destek ise 143 milyar lira. yarısı bile değil. İktidar 175 milyar lira bu çiftçiye borçlu.” diye konuştu.

Öztrak: Tank Palet fabrikasına da değinerek” Hani kısa bir süre sonra burada üretilen tanklar silahlı kuvvetlerin hizmetine sunulacaktı. Bırakın hizmete sunulmayı daha bu tankların motorları bile ortada yok ifadlerini kullandı. Öztrak, ” Cumhurbaşkanı çıkmış diyorki Libya’da birkaçtane şehit verdik. Bu söylem son derece üzücüdür. Ama şehidimize kelle diyen zihniyet yeniden hortlamıştır. Ayıptır, yazıktır günahtır. Biz şehitlerimizi tane ile saymayız, Saygı ile anarız. Benim Mehmetçiğimin canı bu kadarmı ucuz. Açık söylüyorum, İdlib’de Suriye’de Libya’da Mehmetçiğin kesip attığı tırnak olamazsınız. Devlet hayal aleminde yönetilmez, Devlet akılla yönetilir. Bunu 18 Yılda çok acılar çekerek öğrendik. Birde bize tank fabrikası dersi vermeye kalkıyorlar. Siz bize ders vermeyi bırakın. Ordumuza bu yıl verileceği tankların motorları dahi ortada yok. Biz boş yere konuşmuyoruz. Katarlılara peşkeş çekilen bu fabrikada neler oluyor çıkın bunu Millete anlatın. Bu tanklar neden orada üretilmiyecek dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu da CHP’nin kongrelerinde artık herkesin gelecekte iktidar olmanın ışığını gördüklerini dile getirdi. Kuşoğlu, CHP Kurultayının ana temasının iktidar olmak olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti: “Ülkenin 18 yıllık iktidardan kurtulmasını hep birlikte başaracağız. Bu iktidar döneminde maalesef Türkiye’nin hemen hemen hiç bir sorunu çözülmemiştir. Şu sorun çözülmüştür diyeceğimizi bir sorun yok. İktidarın siyaseti çözüm olmaktan çıkmıştır. Böyle komşularıyla kavgalı bir ülke, dünyayla kavgalı bir ülkede huzur olabilir mi, çözüm olabilir mi? 8 milyondan fazla işsizimiz var. Üretmeyen bir ekonomi maalesef Türkiye’yi bu noktaya getirdi. Bulgaristan’ın nüfusu 7 buçuk milyon bizde 8 milyondan fazla işsiz var. Üretim yapılmıyor, üretim önerileri odaklı bir ekonomi yok. Türkiye’nin bu şekilde devam etmesi mümkün değil. Bunların hepsini çözecek olan CHP’dir. CHP’liler sizden başka umut yok. Halk bu dönemde özellikle bizden iktidar bekliyor. Bu sorunların çözümünü bekliyor. Bizde bu sorunların çözümlerini bilenleriz.”
Kongreye CHP Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, Mali işlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Bülent Kuşoğlu, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, 8 ilçe Belediye başkanı, 11 ilçe Başkanı, Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Albayrak, Edirne il başkanı Fevzi Pekcanlı, İstanbul eski il yönetici ve milletvekili adayı Bayram Ali Çeşmeli ve partililer katıldı. Atatürk Kapalı spor salonunda gerçekleşen kongre konuşmacıların ardından tek aday olarak kongreye giden Şener Zeynel Saygın’ın konuşmalarından sonra oy kullanma işlemi ile sürüyor.

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam