BÜYÜKŞEHİR BİLGİ İŞLEM DAİRESİ ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATIYOR « Hayrabolu Sesi Gazetesi

22 Mayıs 2022 - 04:57

BÜYÜKŞEHİR BİLGİ İŞLEM DAİRESİ ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATIYOR

Son Güncelleme :

15 Nisan 2020 - 16:30

43 views
reklam
BÜYÜKŞEHİR BİLGİ İŞLEM DAİRESİ ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATIYOR
reklam

Koronavirüs salgını ile mücadelede Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çalışmaları ile örnek olmaya devam ediyor. Salgınla mücadele kapsamında Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı da faaliyetlerini titizlikle sürdürüyor

SOSYAL MESAFE KURALINI DESTEKLEYEN VİDEO KONFERANS SİSTEMİ İLE TOPLANTILAR AKSATILMADAN YÜRÜTÜLÜYOR

Koronavirüs ile mücadele çalışmaları kapsamında Bilgi Teknolojileri Şube Müdürlüğü tarafından personele evden çalışma koşulları sağlanarak kurum içinde asgari personelle dönüşümlü çalışma sistemine geçildi. Uzaktan-evden çalışma sistemi ile çalışan tüm personele VPN desteği verilerek kurumsal menülere erişim sağlanmasına imkan tanındı. İşlerin aksatılmadan yürütülebilmesi için uzaktan çalışan personele imkanlar dahilinde donanım desteği sağlandı. Video konferans sisteminin oluşturulması için teknik alt yapı ve yazılım desteği sağlandı. Sosyal mesafe kuralına katkı sağlayan bu çalışma ile üst yönetimin birbirleriyle uzaktan iletişim kurması sağlandı ve çalışmalar eşgüdümlü olarak yürütüldü. Çalışanlar için görsel hazırlandı ve masaüstü arka planına koronavirüs ile mücadele kapsamında bilgilendirici görseller yerleştirildi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezinin yoğunluğu dikkate alınarak gelen taleplerin birçoğunun erzak yardımı ile ilgili olduğu tespit edilip bu doğrultuda vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve doğrudan muhatabıyla iletişim kurulabilmesi adına Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına imkanlar dahilinde cep telefonu ve servis ağı desteği sağlandı.

TERMAL KAMERA İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLÜYOR

Elektronik Sistemler Şube Müdürlüğü, kurum sorumluluğunda bulunan otobüs terminallerinde termal kamera projesi başlattı. Konu ile ilgili sahada etüt çalışmaları yapılmış olup vatandaş yoğunluğunun çok fazla olduğu terminallerde salgının takibi ve kontrol altında tutulması hedefleniyor.

SAĞLANAN TEKNİK DESTEKLE PERSONEL EVLERİNDEN 7/24 ÇALIŞIYOR

Yönetim Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü, koronavirüs salgını ile ilgili Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 13.03.2020 tarihli ve 66836956-010.07.01-E.12362 sayılı yazısına istinaden kamu kurum ve kuruluşlarının faaliyetlerinin devamını sağlayacak şekilde gerekli tedbirlerin alınması ve zorunlu hizmetlerin yürütülmesi kapsamında, kullandırılan idari izin süresi boyunca evden de çalışılabilmesi amacıyla, Elektronik Belge Yönetim Sistemine dışarıdan erişimlerde e-imza ile giriş zorunluluğu devre dışı bırakılarak kullanıcı adı ve şifresi ile oturum açılabilme imkanı sağlandı. Elektronik Belge Yönetim Sisteminin (EBYS) uzaktan kullanılabilmesine imkan tanıyan bu çalışma, tüm kullanıcılara bilgilendirme olarak gönderildi. Büyükşehir Belediyesi resmi web sayfasına salgından korunma yollarını anlatan bilgilendirici köprü bağlantılı pop-up görseli ve video eklendi. Halen kullanımda olan bu uygulama ile personel ve sitemizi ziyaret eden vatandaşlar için farkındalık oluşturulmuş oldu. Şube Müdürlüğünde görevli personelin evden-uzaktan çalışmasına imkan sağlanarak, kurumda asgari seviyede dönüşümlü personel bulunduruldu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi personellerinin uzaktan çalışması için ilgili teknik destek verildi.

CBS ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü çalışmaları kapsamında, birimlerin kullandıkları Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) uygulamaları uzaktan çalışmaya imkan verecek şekilde yeniden kurgulandı ve gerekli düzenlemeler yapıldı. Çalışmaların hız kesmeden devam edebilmesi için kullanıcılara konu ile ilgili destek verilmeye devam ediyor. Ayrıca CBS uygulamalarında ve vatandaşa verilen hizmetlerde kullanılan sistemlerin sorunsuz çalışmasını sağlamak adına gerekli çalışmalar aralıksız yürütülüyor.

ALBAYRAK: “MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ”

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında teknolojik altyapının etkin bir şekilde kullanıldığının altını çizen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tüm birimleri ile koronavirüs salgını ile mücadele etmektedir. Bilgi İşlem Dairemiz de bu süreçte teknolojik altyapımızı kullanarak çalışanlarımıza gerekli kolaylıkları sağlamakta ve işlerin yürütülmesinde önemli çalışmalara imza atmaktadır. Tüm ekiplerimiz, tüm imkanlarımız ve var gücümüzle bu mücadeleye devam ediyoruz” dedi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam