Birlik Başkanından Yem Sanayicilerine Sert Tepki: Yapılan Zamlarla Ülkenin Üretimini Baltalıyorsunuz! « Hayrabolu Sesi Gazetesi

20 Temmuz 2024 - 21:24

Birlik Başkanından Yem Sanayicilerine Sert Tepki: Yapılan Zamlarla Ülkenin Üretimini Baltalıyorsunuz!

Son Güncelleme :

09 Nisan 2020 - 11:15

103 views
reklam
Birlik Başkanından Yem Sanayicilerine Sert Tepki: Yapılan Zamlarla Ülkenin Üretimini Baltalıyorsunuz!
reklam

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, yem sanayicilerine seslenerek, “Tüm Dünya insanlığı birbiri için yardım ederken, ülkeler arası bile rakamlar gözetilmeksizin hiçbir ticari kaygı olmadan yardımlaşma sağlanırken sizler nasıl karlılığınızı düşünüp bu zamları yapabiliyorsunuz?” dedi.

Keskin’in konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada dikkat çeken başlıklar şöyle:

“Tüm Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ülkemizde de etkisini göstermektedir. Ülkemiz bu zor günlerle mücadele edip, herkesin büyük dayanışma sağladığı, toplumsal sorumluluk bilinciyle maddi manevi herkesin yardımlaştığı ve tek yürek olduğu bu günlerde; tarımsal üretimin devam etmesi, gıda üretim ve tedarik zincirinin devam etmesi ülkemiz ve insan sağlığı için önem taşımaktadır.

BU ZOR GÜNLERİ FIRSATA ÇEVİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı “Milli Dayanışma Kampanyası” ile de herkes gücü ölçüsünde devletimizin yanında olarak, milletimize yardımlar yaparken; maalesef TÜRK Yem Sanayicisi yine içinde bulunduğumuz bu zor günleri fırsata çevirip, yemde son zamanlarda zam üstüne zam yapılmaya başladı.

İNSANLIK BİR BİRİYLE YARDIMLAŞIRKEN SANAYİCİ SADECE KARLILIĞINI DÜŞÜNÜYOR

Buradan yem sanayicilerine ve bu zamları uygulayan otoritelerine sesleniyorum. Tüm Dünya insanlığı birbiri için yardım ederken, ülkeler arası bile rakamlar gözetilmeksizin hiçbir ticari kaygı olmadan yardımlaşma sağlanırken sizler nasıl karlılığınızı düşünüp bu zamları yapabiliyorsunuz?

HAYVANCILIĞA CİDDİ ANLAMDA ZARAR VERİLİYOR

Ülkemiz için elzem olan tarımsal üretimin devam etmesi, kesintiye uğramaması için elinizi taşın altına koyup üreticiye destek olacağınıza yem fiyatlarında yaptığınız bu zamlar inanılır gibi değildir ve bu zamlar hayvancılığın sürdürülebilirliğine ciddi anlamda zarar vermektedir.

ÜRETİCİLER HAYVANLARINI BESLEMEK ZORUNDA

Bu üreticiler hayvanlarını beslemek zorunda, beslemek zorundaki ülkesine üretimde bulunsun, ülkemizin her yerine, marketlere ürünler gönderebilsin, insanlarımız ihtiyacı olan temel gıdalara ulaşabilsin ve tüketebilsin. Vatandaşlarımızın sağlıklı beslenebildiği ve gıda ürünlerine ulaşılabildiği sürece toplumumuzda sağlığından söz etmek mümkündür.

TÜRKİYE’NİN ÜRETİMİNİ BALTALIYORLAR

Tez zamanda atlatalım, mücadele edelim, biz bize yetelim derken, yaptığınız zamlarla Ülkemin üretimini baltalıyorsunuz.
BİRLİK BAŞKANI OLARAK ŞİDDETLE KINIYORUM

Ben Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı olarak ülkem şu zor günlerle mücadele ederken yem fiyatlarına zam uygulayan yem Sanayicisini ve bu duruma sessiz kalan yem sektörüne yön veren otoriteyi şiddetle kınıyorum. Bu zamların derhal iptal edilmesini üreticilerim ve Türk Milleti adına talep ediyorum.

ÜRETİCİ OLMAZSA SİZLER OLMAZSINIZ

Unutmayın üretici olmazsa sizlerde olmazsınız. Destek olun ki, Var olun… Aksi takdirde silsile halinde yok olmaya mahkûm oluruz. Kâr marjınızı düşünmek yerine, bugüne kadar yeterince kazandıklarınız ile ülkemiz üretimi için bir şeyler yapın.

VADE FARKSIZ TAKSİTLE YEM VERİN ÜRETİCİ BU İYİLİĞİNİZİ UNUTMAZ

Üreticiye vade farksız taksitle yem verin mesela, üretici merttir bu zor günlerin ardından sizin yaptığınız fedakarlığı da unutmaz,

ÜLKE EKONOMİSİ SİZİN KARLILIĞINIZDAN DAHA ÖNEMLİ

Ülkemizin ekonomisi ve üretim yapması sizin karlılığınızdan daha önemli.

DÖVİZ ARTIŞININ ARKASINA SAKLANMAYIN

Yemin ham maddesinin döviz artışından etkilendiği bahanesine sığınmayın. Sakın bu açıklamayı yapmayın, çok övünerek dile getirdiğiniz yem sanayisi büyüme rakamlarınız, bırakın bu senede büyümesin.

VAKİT BİRLİK VAKTİ

Birazcık sağduyu, birazcık Milliyetçi duygularla hareket edin yem sanayicileri. Bırakın üretelim, önümüze engel çıkarmayın, bırakın zam yapmayı, bırakın yüksek kar marjlarınızı… Hiç mi Vatan Millet sorumluluğunuz yok. Vakit Birlik Vakti, Vakit Üretme Vakti, Vakit Milli Dayanışma Vakti…”

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam