BİR MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI « Hayrabolu Sesi Gazetesi

5 Aralık 2023 - 09:09

BİR MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI

Son Güncelleme :

24 Haziran 2020 - 10:04

100 views
reklam
BİR MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI
reklam

Tekirdağ’ın Saray ilçesi Yuvalı Mahallesi il pandemi kurulu kararıyla karantinaya alındı. Mahalleye giriş ve çıkışlara izin verilmiyor.

JANDARMA GİRİŞ ÇIKIŞLARA İZİN VERMİYOR

Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre Saray ilçesi Yuvalı Mahallesi’nde korona vakalarının artması üzerine mahalle karantinaya alındı. Jandarma kırsal mahalleye giriş ve çıkışlara izin vermiyor. Yuvalı Mahallesi Tekirdağ’da ilk defa karantina uygulanan mahalle oldu. Mahalledeki vaka sayısı belirtilmezken 60 haneli 331 nüfuslu köyde tarım faaliyetleri kontrollü yapılacak. Mahallede oturup dışarda çalışanlar da izinli sayılacak.

TEKİRDAĞ’DA İLK KARANTİNAYA ALINAN MAHALLE OLDU

Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada “Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede gelinen aşamada virüsün yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi yanında Tekirdağ’da azalma eğilimi gösterilse de Saray İlçesinde Yuvalı Mahallesi vaka artması risk boyutuna ulaşmıştır. İlimiz Saray İlçesi Yuvalı Mahallesinde Covid-19 vakaları İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından tespit edilmiş olup bu vakaların diğer mahallelere bulaşını engellemek, salgının yayılım hızını düşürmek, mahalle ve ilçe toplum sağlığını korumak maksadı ile toplam 60 hane ve 331 nüfustan oluşan mahalleyi 24.06.2020 tarihi itibarı ile karantina tedbirlerinin uygulanmasına:

1. Mahallenin giriş ve çıkışlarının kapatılmasına,

2. Mahalle içinden geçen ana yolun, köy içi girişine ve transit geçişe kapatılmasına,

3. Mahalleli olup dışarda çalışanların işyerlerinden izinli sayılmalarına, işyerlerine tebliğine,

4. 20-65 yaş arası çiftçilerin zorunlu zirai faaliyetlerini İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gözetiminde sürdürmelerine,

5. Acil sağlık hizmetlerinin İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonun ile karşılanmasına,

6. Tüm temel ihtiyaçlarının ikinci bir emre kadar 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 27. ve 72. maddeleri gereğince kaymakamlık bünyesinde bulunan Vefa Destek Gurupları tarafından karşılanmasına, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması hususunda; İşbu kararlar oy birliği ile alınmıştır” denildi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam