Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Işıksal Güven Tazeledi « Hayrabolu Sesi Gazetesi

24 Temmuz 2024 - 10:08

Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Işıksal Güven Tazeledi

Son Güncelleme :

27 Ocak 2023 - 13:20

450 views
reklam
Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Işıksal Güven Tazeledi
reklam

Türkiye Gazeteciler Federasyonu üyesi Batı Trakya Gazeteciler Derneği 3. Olağan Genel Kurulunu tamamladı. Necmi Işıksal 2. Dönem başkanlığa seçildi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu üyesi Batı Trakya Gazeteciler Derneği 3. Olağan Genel Kurulunu tamamladı. Necmi Işıksal 2. Dönem başkanlığa seçildi.

Merkezi Tekirdağ Süleymanpaşa’da yer alan Batı Trakya Gazeteciler Cemiyeti konferans salonunda yapılan kongre Başkan Necmi Işıksal’ın selamlama konuşmasıyla başladı.  Divan heyeti teklifi hazirun tarafından onandı ve Divan Başkanı Ercan Kılıçlı katip üyeliklere Esra Yüksel ve Fırat Keskinkılıç seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından genel kurula geçildi.

3 Yıllık denetim, bütçe konuları haziruna okundu ve oy birliği ile onandı. 3 yıllık gelir gider tablosunda 190 bin liralık işlem yapıldığı üyelerce alkış aldı. Gelir gider tablosuna göre derneğin borcu olmadığı anlaşıldı. 2023-25 yılları arasında yıllık 90 bin lira tahmini bütçe belirlendi.

FEDERASYON ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLECEK

Faaliyet raporlarının ibrasında söz alan Başkan Necmi Işıksal konuşmasında “Göreve geldiğimiz 2020 yılında maalesef pandemi belası ile karşı karşıya kaldık. Bu süreçte yeni mekanımızı hazırlamaya başladık, şu an bulunduğunuz konferans salonu yönetim kurulu arkadaşlarım ile birlikte büyük mücadele vererek bu hale getirdik. Gerçekten örnek bir denek binası kazandırdık üyelerimize. Türkiye’de basın cemiyetleri arasında gördüğüm kadarıyla ilk 5’in içindeyiz, bundan dolayı mutluluk duyuyoruz. Faaliyetlerimizi yapmak için mekan aramıyoruz, ses düzenimiz, anfi oturma düzenimiz, klimamız, projeksiyon cihazımız, başkanlık makamımız, yönetim odamız, kitaplığımız, çay ocağımız… İhtiyaç duyulan herşey bu çatı altında mevcut. Bu süreçte sadece fiziki alanımızı yapmakla yetinmedik, Türkiye Gazeteciler Federasyonu üyesi olmamız nedeniyle Uluslararası Başkanlar konseyine ev sahipliği yaptık. 150 gazeteciyi şehrimizde ağırladık. Balkanlardan, Avrupa’dan meslektaşlarımızı bu toplantıya dahil ettik şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağladık. Ardından Mersin Gazeteciler cemiyeti ile kardeş dernek protokolü imzalamak için bir otobüs meslektaşımız ile 2 gecelik Adana, Mersin gezisi düzenledik. Meslektaşlarımızın kaynaşması için büyük bir fırsat oldu bu gezi. Adana ve Mersin’in tarihi kültürel mekanlarını ziyaret ederek şehrimize döndük.

TİMBİR Tekirdağ İl Temsilcisi aynı zamanda yöneticimiz Fatih Erge ve İMEF Temsilcisi aynı zamanda yöneticimiz Özkan Dikmen’nin gayretleri ile “Kültür Haberciliği ve İnternet Yasası” hakkında bir panel düzenledik. Prof Dr. Zakir Avşar’ın da katılım sağladığı panel ile 2022 yılı faaliyetlerini tamamlamış olduk.

Şimdi sırada Federasyon kurmak arzumuz var, bunun altyapısını hazırladık Yunanistan, Makedonya, Kosova, Bulgaristan da bulunan gazeteciler cemiyetleri ile birlikte hareket etme kararı aldık. Üyelerimizle birlikte yakında bir Balkan turu yaparak hem protokol imzalayacak hem de soydaşlarımızla bir araya gelme fırsatı bulacağız.” Diyerek sözlerine son verdi.

Tek liste ile genel kurul gerçekleşti. Yeni yönetim genel kurulun hemen ardından toplanarak görev dağılımını da gerçekleştirdi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam